Bileciki do prezentów DIY

bileciki do prezentów

Kto nie lubi dostawać prezentów, niech podniesie rękę! A nimi obdarowywać? No właśnie, też nikogo nie widzę. Uśmiech na twarzy naszej ukochanej osoby, która właśnie otrzymała od nas swój wymarzony prezent lub zwykły drobiazg bez okazji jest naprawdę bezcenny. Jednak taki podarek dobrze jest też ładnie i efektownie zapakować oraz oznaczyć bilecikiem. Dzisiaj skupimy się jednak na własnoręcznie przygotowanych zawieszkach, które będą dodatkową ozdobą do upominku. Bileciki do prezentów DIY — jak je zrobić? Zostać z nami do końca artykułu i poznaj nasze pomysły. Zapraszamy!

Bileciki do prezentów — przygotuj je własnoręcznie

Taki niewielkiej wielkości bilecik, z pewnością będzie idealnym dopełnieniem każdego prezentu. Ze mną poznasz pomysły na ich własnoręczne przygotowanie w prosty, szybki i niedrogi sposób. Jednak zanim zaczniemy, zadbaj o kilka podstawowych materiałów i przyborów. Przygotuj sobie:

 • nożyczki,
 • klej,
 • grubszy papier lub kartonik np. blok techniczny czy szary papier z makulatury,
 • mocną taśmę dwustronną,
 • czarny niegruby marker,
 • dziurkacz,
 • sznurek, wstążkę lub grubszą nitkę.

Pomysł nr 1:

Bileciki do prezentów do druku to najszybszy i najprostszy przepis na udane zawieszki, a to dlatego, że wystarczy mieć pod ręką jedynie sprawną drukarkę, nożyczki i kartkę, na której chcemy to wydrukować. Taki pomysł przypadnie do gustu z pewnością wszystkim tym, którzy nieustannie walczą z czasem i w kilka minut potrzebują mieć gotowe karneciki. Tylko skąd wziąć gotowy szablon? Wystarczy, że w wyszukiwarkę wpiszesz hasło “bileciki do prezentów do druku pdf” i gotowe. Najlepiej, aby gotowe wzory były dostępne właśnie w formacie pdf. Unikniesz wtedy tak zwanego “rozjechania” szablonu. 

Pomysł nr 2:

Ten pomysł jest już nieco ambitniejszy, dla osób, które na przygotowanie bilecików mogą i chcą poświęcić nieco więcej czasu. Oto jak przygotujesz je krok po kroku:

 • Wytnij odpowiedniej wielkości kwadrat lub prostokąt i złóż go na pół, aby uzyskać bilecik.
 • Wytnij dziurkę za pomocą dziurkacza lub nożyka i przeciągnij przez nią np. sznurek czy wstążkę.
 • W środku napisz to co chcesz przekazać.
 • Pierwszą stronę zawieszki ozdób według uznania. Może to być prosty rysunek, wycięte i naklejone gwiazdki lub serduszka czy inny motyw, który kojarzy nam się z obdarowywaną przez nas osobą. Dodatkowo taki bilecik możesz ozdobić małymi guziczkami, koralikami, cekinami czy brokatem lub użyć do wypisania jego kolorowych i błyszczących długopisów. Tutaj ogranicza Cię już tylko wyobraźnia.

Bileciki do prezentów DIY — sposoby wykorzystania

Aby jeszcze bardziej spersonalizować prezent, warto dodać do niego detal w postaci bileciku, który sprawdzi się przy każdym upominku, niezależnie od okazji. Jeśli to nie Ty osobiście będziesz wręczać prezent, dla ułatwienia w środku takiej zawieszki możesz napisać imię obdarowywanej osoby lub swoje, aby wiedziała, od kogo pochodzi dany upominek. Poza takimi rozwiązaniami, w środku możesz umieścić życzenia, dedykację, motywujące hasło lub cokolwiek innego — innymi słowy wszystko, co chcesz przekazać bliskiej osobie. Jak widać bilecik do prezentu jest pełen uroku.

 • Ciasto bez pieczenia – psia buda

  Ciasto bez pieczenia – psia buda

  Ciasta bez pieczenia są świetnym sposobem na szybki i nieskomplikowany deser. Dodatkowo sprawdzą się jako lekcja dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z przygotowywaniem…

 • Obowiązki matki chrzestnej – prezent na roczek

  Obowiązki matki chrzestnej – prezent na roczek

  Pierwsze urodziny to bardzo ważny moment dla całej rodziny malucha. Zwykle rodzice z tej okazji organizują wyjątkowe przyjęcie, a goście dbają o symboliczne prezenty. Warto…

 • Bileciki do prezentów DIY

  Bileciki do prezentów DIY

  Spis treści Bileciki do prezentów — przygotuj je własnoręcznie Bileciki do prezentów DIY — sposoby wykorzystania Kto nie lubi dostawać prezentów, niech podniesie rękę! A…