Majówka 2023 – kolorowe jeziora

Majówka 2023

Mimo, że kalendarzowo mamy jeszcze zimę to nasze myśli coraz śmielej kierują się w stronę planowania wyjazdu na majówkę. Wyjazd na długi weekend to dla wielu osób niezastąpiona okazja do odpoczynku i oddechu. Warto więc zapoznać się z najciekawszymi propozycjami dotyczącymi miejsc idealnych na wyjazd majówkowy 2023 w Polsce. 

Jezioro Zegrzyńskie

Pierwszą propozycją, którą należy rozważyć planując wyjazd na weekend majowy jest Zalew Zegrzyński. Jest to największy sztuczny akwen na Mazowszu. Jego spora część została zaadaptowana na kąpielisko. Warto zaznaczyć, że dookoła zalewu znajduje się wiele hotelów czy ośrodków agroturystyki. Można także skorzystać z uroku kilku piaszczystych plaży. Nad zalewem Zegrzyńskim, gdy tylko jest ładna pogoda odpoczywa spora część mieszkańców stolicy i okolicznych miasteczek. 

Mazury 

Oczywiście planując majówkowy wyjazd nad jezioro nie można pominąć Mazur. Są one najbardziej znanym regionem w Polsce związanym z jeziorami. Znajduje się tam prawie 2000 jezior. Dodatkowo, dzika natura, zwierzęta, rozległe lasy i wyjątkowa roślinność przyciągają tam co roku rzesze turystów. W maju bywa już naprawdę ciepło i dni stają się dłuższe, dlatego jest to idealna pora na odwiedzenie Mazur. Spacery dookoła jezior, wycieczki rowerowe. Sam region wyróżnia się także wieloma atrakcjami. Można m.in. odwiedzić mosty znajdujące się w Stańczykach, zamek w Nidzicy, czy twierdzę Boyen w Giżycku. 

Bieszczady 

Popularnym i chętnie wybieranym kierunkiem majówkowych podróży są także Bieszczady. Nad Soliną można komfortowo wypocząć i spędzić aktywnie czas. Okolice Ustrzyk Dolnych to idealne miejsce, aby odreagować od hałasu i pędu życia codziennego. Po relaksie nad jeziorem, można wybrać się w góry, na Połoniny i napawać się wyjątkowymi widokami, które z pewnością pozostaną w pamięci na długi czas. Ciekawą możliwością do zwiedzenia jest także odwiedzenie Galerii Zdzisława Beksińskiego w Sanoku, czy Muzeum Budownictwa Ludowego. 

Beskidy 

Idealnym miejscem do spędzenia majówki są także Beskidy. W ostatnim czasie podjęto szerokie kroki pozwalające na poprawę warunków i atrakcji nad Jeziorem Żywieckim. Dzięki temu turyści mogą liczyć na piaszczyste plaże i możliwość odpoczynku w spokojnym miejscu. Dookoła Jeziora Żywieckiego oraz innych jezior leżących u podnóży góry działa wiele hoteli, pensjonatów czy gospodarstw agroturystycznych, dzięki czemu każdy z pewnością znajdzie idealne miejsce dopasowane do swoich potrzeb. 

Jest to także idealny region łączący w sobie możliwość spokojnego wypoczynku nad jeziorem z wycieczkami górskim. Planując wyjazd na majówkę można m.in. zdecydować się na wyjście na Klimczok, Błatnią czy Dębowiec. Atrakcje można też znaleźć w miastach leżących w okolicy m.in. Zamek Sułkowskich w Bielsku – Białej, czy muzeum Browaru w Żywcu. 

Planując wyjazd na majówkę, zdecydowanie warto wybrać się nad jezioro. W Polsce można wymienić naprawdę mnóstwo zachwycających miejsc, w których można odpocząć, spędzić aktywnie czas i cieszyć się niepowtarzalnymi widokami. 

 • Ciasto bez pieczenia – psia buda

  Ciasto bez pieczenia – psia buda

  Ciasta bez pieczenia są świetnym sposobem na szybki i nieskomplikowany deser. Dodatkowo sprawdzą się jako lekcja dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z przygotowywaniem…

 • Obowiązki matki chrzestnej – prezent na roczek

  Obowiązki matki chrzestnej – prezent na roczek

  Pierwsze urodziny to bardzo ważny moment dla całej rodziny malucha. Zwykle rodzice z tej okazji organizują wyjątkowe przyjęcie, a goście dbają o symboliczne prezenty. Warto…

 • Bileciki do prezentów DIY

  Bileciki do prezentów DIY

  Kto nie lubi dostawać prezentów, niech podniesie rękę! A nimi obdarowywać? No właśnie, też nikogo nie widzę. Uśmiech na twarzy naszej ukochanej osoby, która właśnie…